gdp
13 بهمن 1401 - 13:01

۱۶۳۰۰ شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ در خراسان شمالی ایجاد می‌شود

مدیرکل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۱۶۳۰۰ شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ در خراسان شمالی ایجاد می‌شود.

مهدی اسلام خواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به رویکرد جدی دولت سیزدهم برای کاهش آمار بیکاری در استان خراسان شمالی اظهار داشت: توجه ویژه به صنایع تکمیلی و صنایع زیر شاخه‌های صنعت مادر در استان خراسان شمالی به یک اولویت جدی تبدیل شده است.

وی افزود: وضعیت اشتغال‌آفرینی در صنایع استان بسیار خوب و امیدوار کننده است و باید در این راستا حمایت‌های بیشتری از کارگاه‌های کوچک تولیدی و صنعتی انجام شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اشتغال آفرینی به واسطه واحدهای تولید کوچک را یک ضرورت دانست و گفت: واحدهای تولیدی و کارفرمایان در شرایط سخت اقتصادی افسران جنگ اقتصادی هستند و ما وظیفه داریم از آنان حمایت کنیم.

اسلام خواه با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه ویژه اشتغال در همه استان‌ها گفت: قرارگاه اشتعال از دوازدهم بهمن تا 20 اسفند در تمام مناطق کشور و استان خراسان شمالی شکل گرفته تا موضوع اشتغال ایجاد شده توسط دولت سیزدهم به صورت میدانی و محسوس مورد توجه و رصد قرار گیرد.

وی افزود: در قرارگاه‌های اشتغال استانی و شهرستانی٬ تسهیلات و تعهد اشتعال تسهیلات گیرندگان نظارت می‌شود.

مدیرکل کار خراسان شمالی ادامه داد: امسال 16300 شغل مورد تعهد استان خراسان شمالی در سامانه اشتغال کشور بوده که امیدواریم تا پایان سال بیش از این رقم نیز محقق شود. همه این مشاغل با کد ملی و هویت فردی که شاغل شده شکل گرفته و قابل رصد و پیگیری است.

به گزارش تسنیم٬ بیشترین شغل ایجاد شده در خراسان شمالی مربوط به مشاغل روستایی است که تا کنون 9 هزار و 108 شغل از زمان آغاز طرح اشتغال پایدار روستایی با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در روستاهای استان ایجاد شده است.

انتهای پیام/311/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014829