gdp
13 بهمن 1401 - 12:34

استاندار البرز: نقشه راه فرهنگی-پرورشی ترسیم شود

استاندار البرز گفت: برنامه ریزی منسجم و ترسیم نقشه راه فرهنگی و پرورشی برای ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی تهیه و تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در این نشست که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد، گفت: در رابطه با موضوعات اجتماعی و فرهنگی استان با حساسیت ویژه ای وارد عمل شده ایم و برنامه محور اقدام کرده ایم.

وی افزود: قرارگاه اجتماعی استان بعنوان اقدامی شاخص در کشور با ۷ ماموریت اصلی تشکیل شده و تاکنون ۵۰ جلسه با مصوبات عملیاتی و اجرایی داشته که مردم تاثیرات مثبت و محسوسی را از این جلسات مشاهده کرده اند.

عبداللهی با بیان اینکه به طور قطع اهداف و برنامه های قرارگاه اجتماعی تداوم و استمرار خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به شرایط و عقب ماندگی‌های استان، اقدامات قرارگاهی را در دستور کار قرار داده ایم تا با سرعت بیشتری به نتیجه مورد رضایت مردم دست پیدا کنیم.

وی گفت: قرارگاه فضای مجازی استان را نیز تشکیل دادیم و به جهت اهمیت برنامه های این حوزه گسترده، این قرارگاه را در زمره مهمترین برنامه های شخصی و استانی قرار داده ام.

استاندار البرز با اشاره به رویکرد استان در خصوص آموزش و پرورش، افزود: البرز بلحاظ سرانه های آموزشی و پرورشی با ضعف جدی مواجه است که طی راه اندازی نهضت مدرسه سازی درصدد جبران این ضعف هستیم.

وی گفت: بر این باور هستم که در مجموع با توجه به شرایطی که بیشتر در دوران کرونا و پیوند دانش آموزان با فضای مجازی صورت گرفت، از پرورش و تربیت دانش آموزان غافل شدیم.

عبداللهی افزود: ضرورت دارد که با تمرکز ویژه و پرهیز از اقدامات جزیره ای در حوزه فرهنگی و پرورشی و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، بدنبال ترسیم نقشه راه با دیدگاهی منسجم و خرد جمعی باشیم.

در این نشست حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان نیز در خصوص مسائل فرهنگی و دانش آموزی بحث و تبادل نظر کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014697