gdp
13 بهمن 1401 - 09:01

شهیدمهدى حلوایى: با ضد ولایت فقیه مبارزه کنید

شهیدمهدى حلوایى در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است «با ضد ولایت فقیه مبارزه کنید».

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، «شهید»، شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی، تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر افتد.

3857/ تبرک لحظاتمان با شهیدمهدی حلوایی

   اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم    

و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوکم

با درود و سلام به تمام پیامبران از ابتداى وجود تا کنون بالاخص پیامبر گرامى اسلام محمد(ص ) و با درود به پیشگاه مقدس ائمه اطهار و با درود و سلام بر ناجى عالم بشریت امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خمینى بنیانگذار جمهورى اسلامى و امت شهیدپرور ایران.

غرض از نوشتن مکتوبه این است که چون وقتى انسان می‌داند راهى را می‌رود که هر آن پیمودن این راه‌ ممکن است نقطه انفصال و جدائى او را با عالم ماده و دنیا رقم بزند خیلى راحت‌تر و مخلصانه‌تر می‌تواند مسائل را  بیان نماید و بناى افعالش با توجه به آخرت است.

این وصیتنامه هنگامى در محضر امت خوانده می‌شود که جسم من در این دنیا نیست و فارغ از قید و بندهاى مادى است و با عنایت خداوند برى از هر گونه غرض و مرض خواهد بود. فقط نیت این است که با نوشتن آن بر حسنات خود بیافزایم و در آن دنیا در محضر پیامبر گرامى و امام حسین(ع) و ائمه معصومین و شهدا شاید کسب آبرو کنم.

به نظرم لازم است در ابتداى امر چند جمله‌اى هدف از زندگى دنیوى را از زبان قرآن بیان کنم بدین مضمون که خداوند متعال در قرآن فرموده شما را آزمایش می‌کنم به چیزهایى از قبیل ترس و گرسنگى و کمبود در جان‌ها و مال‌هایتان و فرزندان و... شما بشارت بده صابران را.

یا در جاى دیگر می‌فرماید ان مع العسر یسرا که در حقیقت بعد از سختى آسانی همراه است، آسانى در دل سختى قرار دارد و ممکن نیست کسى در آسایش قرار گیرد بدون اینکه قبل از آن متحمل مشکلات باشد.

یا در جاى دیگر می‌فرماید لقد خلقنا الانسان فى کبد(در حقیقت انسان را در سختى آفریدیم) و نتیجه از آیات این است که در این دنیا که همه‌اش نقص است همه‌اش کمبود است نباید انتظار راحتى داشت البته این آیات ما را از تکلیف شرعی‌مان مبنى بر کار و کوشش براى کسب روزى و آسایش و مبارزه برای گرفتن حقمان منع نمى کند منظور این است که این دنیا عالم نقص است و همیشه یک طرف آن ننگ.

بحث گسترده است و من هم وقت بیشتر توضیح دادن را ندارم فقط می‌خواهم تذکرى باشد براى کسانى که به خیال خودشان براى آنکه از مرگ در امان باشند از جهاد و دفاع در راه خداوند بازمانده‌اند و به آن زالوصفتانى که در این برهه از زمان به مال‌اندوزى، احتکار و مکیدن خون ضعفا پرداخته‌اند به قول معروف از آب گل آلود ماهى می‌گیرند بدانند که در ریختن خون شهدا شریکند به خدا قسم کسانى که در جبهه هستند و از مال و زندگى و زن و بچه گذشته‌اند تحمل گذشتن از جان برایشان آسان است ولى تحمل چنین مسائلى برایشان خیلى مشکل است.

بدانید که این رزمندگان روزى از جبهه فارغ خواهند آمد و آن وقت است که نوبت شما خواهد رسید  اینان که جان می‌دهند کشاورزى می‌توانند بکنند، اختراع و تولید می‌توانند بکنند آن وقت است که باید دست روى دست بگذارید و بگویید اى دل غافل ولى آن زمان دیر است و شرم کنید از خون شهدا شرم کنید از امام حسین(ع) که براى آزادى انسان‌هاى رهرو حق جانش را فدا کرد.

نکته اینجاست که معمولا افرادى که دنبال این مسائل می‌روند همه پا به سن گذاشته‌اند و چند صباحى به آخر عمرشان باقى نمانده فکر کنید هر آن ممکن است که مرگ گلوى شما را بفشارد آن وقت چه مى توانید بکنید لایمکن الفرار من حکومتک .

مسئله دیگر.

این مطلبى را که می‌خواهم خدمتتان عرض کنم خیلى مهم است و شیرازه جامعه اسلامى را تشکیل می‌دهد و قابل توجه است به طور مختصر اینکه تشکیلات اداره جامعه اسلامى مبنى بر ولایت است ولایتى طولى که متضمن شرعى بودن تمام قوانین و تشکیلات یک جامعه اسلامى است بدین صورت که خداوند متعال سیستم اداره اجتماع را که سیر آن به خداوند متعال منتهى خواهد شد (البته انتها ندارد) به وسیله وحى در اختیار پیامبران گرامى قرار داده و در نهایت از پیامبر اکرم(ص) در اختیار ائمه اطهار(ع) قرار گرفته و بعد از آن  الان پرچمدار این رسالت خطیر امام خمینی(قدس سره) است که احادیث و آیات فراوانى که بر این مسئله دلالت می‌کند وجود دارد که جزو بحث ما نیست؛

الان در هر کجا که باشیم حکم امام خمینى براى ما باید حجت باشد و این بدیهى است که خود امام به تنهایی نمی‌تواند بر تمام امور جامعه اعم از ریز و درشت نظارت مستقیم داشته باشد این ولایت طولى بدین طریق که امام هم در قسمت‌هاى مختلف جامعه نمایندگانى می‌گذارد و براى ما حجت، حرف و افعال آنهاست و در تمام مکان‌ها و زمان‌هاى مختلف همین نمایندگان بر ما ولایت دارند و هر کس در هر لباس و در هر صنفى در مقابل آن قرار گیرد چه آگاهانه و چه ناآگاهانه ضد ولایت فقیه است محک درستى و یا نادرستى حرکت‌ها در همه جا و همه زمان‌ها باید نمایندگان امام براى ما باشند و این است که ما الان مثلا در سپاه نماینده امام داریم در هر استان و شهرستان نماینده امام داریم و معمولا ائمه جمعه نمایندگان امام هستند و خود نمایندگان امام سلسله مراتب دارند.

تذکرى چند به خانواده‌ام؛

سلام گرم بر پدر و مادرم، پدر عزیزم و مادر گرامى امیدوارم خوشحال باشید که اگر فرزندتان به عنوان شهید قبول شود چه فوز عظیمى نصیب شما شده است، اگر در روز قیامت از روى پیامبر اسلام و امیرالمومنین(ع )، فاطمه زهرا(س ) و زینب کبرى (س) خجالت نخواهید کشید و می‌گوئید ما همچون على اکبر حسین(ع) فرزندى را در راه خدا دادیم.

پدر و مادر بسیار گرامی‌ام می‌دانم زیاد زحمت کشیده‌اید و شما هم چون دیگر حامیان انقلاب که در راه آن قربانى داده‌اند زحمت فراوان کشیده‌اید و همیشه در راه مبارزه با فقر زندگى را گذرانده‌اید ولى بدانید که اجر این زحمات شما را شاید چیز دیگر جز این سعادتى که نصیب فرزندتان شد نمی‌توانست جبران کند پس راضى باشید به رضاى خداوند و مرا حلال کنید، حضرت فاطمه زهرا و امام حسین(ع ) و زینب (س) را شفیع قرار داده و براى من دعا کنید که خداوند مرگ مرا شهادت در راه خویش قرار دهد و خودتان نیز مرا حلال کنید و از هر کس توانستید براى من حلالیت بخواهید.

پایان پیام/ 89001/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014318