gdp
13 بهمن 1401 - 10:40

بیش از 3 هزار ازدواج در ایلام ثبت شد

سرپرست اداره کل ثبت احوال ایلام گفت: ۳ هزار و ۳۳۲ ازدواج در استان در ده ماه نخست سال جاری ثبت شده است.

نجم الدین خسروی سرپرست  ثبت احوال استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: تعداد ازدواج‌های ثبت شده استان در ده ماه  ابتدای سال جاری  ۳۳۲۰ مورد بوده است که بر اساس  میانگین در هر ماه ۳۳۲  و در هر شبانه روز ۱۱ موردازدواج در این استان به ثبت رسیده است .

وی افزود: با توجه به اینکه جامعه به سمت پیری جمعیت در حال سوق پیدا کردن است باید شرایط ازدواج آسان در جامعه مهیا شود.

سرپرست ثبت احوال استان ایلام  ادامه داد: در استان ایلام با پیگیری های استاندار محترم در امر تسهیلات ازدواج به مزدوجین استان ایلام رتبه خوبی را در بین دیگر استان های کشور دارد.

خسروی به نرخ رشد جمعیت در استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رشد جمعیت در استان ایلام ۱/۴دهم است که نسبت به دیگر استان‌ها خوب و نسبت به گذشته خود در سطح پایین قرار دارد. 

وی با تاکید بر اینکه سالانه نرخ باروری در استان نیر ۷۴ صدم درصد است گفت: این آمار در استان ایلام با توجه به آمار دیگر مراکز استانها ۵ صدم درصد بالاتر بوده است.

خسروی در پایان به واقعه‌  طلاق نیز تاکید کرد و گفت: در ده ماه نخست سال جاری ۹۰۱ مورد طلاق در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق سطح استان به ثبت رسیده و این آمار متاسفانه  با توجه به بافت قومی و قبیله ای که در ایلام حاکم است بالا بوده و مسئولین  باید در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی با این موضوع  توجه ویژه داشته باشند.

پایان پیام/

 

 
منبع: فارس
شناسه خبر: 1014447